OLSA LYHYESTI
OLSA Ay on yli 35 vuotta vanha perheyritys jonka valikoimasta löytyvät luotettavat ja tuottavat, Eurooppalaisten laitevalmistajien ratkaisut niin puuntyöstöön, purunpoistoon kuin pintakäsittelyyn. Tarjoamme tämän lisäksi huolto- ja varaosapalvelut.
  • Instagram - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle

Tule tutustumaan ainutlaatuiseen Format-4  GlueBox PUR- liimanauhayksikköön. Patentoidussa liimanauha-yksikössä ei enää lämmitetä suurta määrää liima vaan vain ja ainoastaaan juuri oikeasti annosteltu saumallinen liimanauhaa viimeistellyn reunanauhoituksen saamiseksi.

GlueBox-yksikkö on valmistettu yhteistyössä liimavalmistaja Jowatin kanssa.

FORMAT4 H350
5-akselinen CNC
Tutustu paikanpäällä uusimpaan 5-akseliseen CNC teknologiaan Format-4 H350 työstökeskuksella.
Näyttelyn aikana koneella ajetaan lukuisia eri työnäytöksiä ja esitellään koneen monipuolisia työstöominaisuuksia.
Itse CNC-koneen lisäksi saatavilla on paljon tietoa eri konevaihtoehdoista, niiden ominaisuuksista ja mahdollisuuksista miten mikäkin kone sopisi juuri sinun tuotantoosi.
LK-tapahtumassa on nähtävillä kattava valikoima eri peruskoneita kaikista kokoluokista.
 
Esillä tarkistuspyörösahoja, oiko/tasohöyliä, alajyrsimiä ja eri kokoisia puruimureita automaattisammuttimilla ja ilman.

Uusi Hammer HNC CNC -jyrsin tekee CNC-työstömaailmasta edullisen kaikille. HNC 47.82 on ihanteellinen vaativille ammattilaisille, kunnianhimoisille mallinvalmistajille, laatutietoisille piensarjojen valmistajille sekä kouluille. 

Tehokas jyrsinkara, tarkat lineaariohjaimet ja tehokkaat askelmoottorit takaavat maksimaalisen suorituskyvyn ja tehokkuuden jokaisessa haasteessa.

Tule paikanpäälle tutustumaan ja kokeilemaan itse.

Olli Luukkonen

Toimitusjohtaja

Sovi tapaaminen Ollin kanssa sähköpostitse tai puhelimitse numerossa 050 557 5691

olli.luukkonen@olsa.fi

Lauri Luukkonen

Paikallismyynti

​Sovi tapaaminen Laurin kanssa sähköpostitse tai puhelimitse numerossa 050 331 8899

lauri.luukkonen@olsa.fi

Pauli Weckman

Myynti: Päijät/Kanta-Häme ja Itä/Keski-Suomi

​Sovi tapaaminen Paulin kanssa sähköpostitse tai puhelimitse numerossa 050 340 6695

pauli.weckman@olsa.fi

Please reload

Tero Ylinen

Myynti Etelä- ja Varsinais-Suomi

​Sovi tapaaminen Teron kanssa sähköpostitse tai puhelimitse numerossa 050 917 4425

tero.ylinen@olsa.fi

Jari Rinne

Myynti Länsi-Suomi / Pirkanmaa

​Sovi tapaaminen Jarin kanssa sähköpostitse tai puhelimitse numerossa 050 557 5690

jari.rinne@olsa.fi

Please reload

Mauri Käki

Huoltopäällikkö

Sovi tapaaminen Maurin kanssa sähköpostitse tai puhelimitse numerossa 050 557 4266

mauri.kaki@olsa.fi

Lassi Toivonen

Huoltoasentaja

​Sovi tapaaminen Lassin kanssa sähköpostitse tai puhelimitse numerossa 044 747 8391

lassi.toivonen@olsa.fi

Please reload

Petri Kuusisto

Huoltoasentaja

Sovi tapaaminen Petrin kanssa sähköpostitse tai puhelimitse numerossa 050 556 9813

petri.kuusisto@olsa.fi

Heikki Nyrhinen

Purunpoisto: Asennus ja myynti

Sovi tapaaminen Heikin kanssa sähköpostitse tai puhelimitse numerossa 050 381 2253

heikki.nyrhinen@olsa.fi

Please reload

© 2018 Levystä Kalusteeksi